איך לבחור מפיץ ריח חשמלי?

כתבו לנו לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

איך לבחור מפיץ ריח חשמלימפיץ ריח חשמלי הוא מתקן חשמלי שמחובר לסוללות או לחשמל ומפזר ריח נעים בחלל בו הוא נמצא. קיימים מפיצי ריח חשמליים מסוגים שונים וחשוב לבחור במפיץ ריח מתאים. אז איך לבחור מפיץ ריח חשמלי? על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

מהו מפיץ ריח חשמלי?

לפני שנסביר איך לבחור מפיץ ריח חשמלי חשוב להבין מהו בכלל. מפיץ ריח חשמלי הוא מתקן חשמלי המבוסס על סוללות או על חיבור לחשמל ומפזר ריח נעים בחלל בו הוא נמצא. מפיץ ריח חשמלי למעשה לוחץ על הספריי ומרסס את הריח הנעים ברחבי החלל בו נמצא. ניתן לבחור את כמות הפעמים ואת הדירות בהם מפיץ הריח ירסס את החלל בהתאם לצרכים שלכם ושל המקום. מפיץ ריח חשמלי כולל מגוון יתרונות שונים. 

 

סוגים שונים של מפיץ ריח חשמלי

קיימים סוגים שונים של מפיצי ריח חשמליים. ניתן לבחור בין מפיצי ריח בריחות שונים או בגדלים שונים. חשוב לבחור את מפיץ הריח המתאים ביותר לחלל ולמקום בהתאם לפרמטרים שונים. כאשר לא בוחרים במפיץ ריח חשמלי שמתאים לחלל יכולות להיגרם שתי אפשרויות- האפשרות הראשונה היא שמפיץ הריח לא ישפיע על החלל ולא ירגישו בו. האפשרות השנייה היא שמפיץ הריח ישפיע יותר מידי על החלל ויגרום לאוויר דחוס וחריף במקום. לכן. על מנת להנות ממפיץ ריח יעיל שמבצע את עבודתו בצורה נכונה חשוב לדעת איך לבחור מפיץ ריח חשמלי בצורה נכונה.

קראו עוד: למה צריך מערכת לטיהור אוויר?

אז איך לבחור מפיץ ריח חשמלי?

כפי שציינו, קיימים סוגים שונים של מפיצים ריח חשמליים. אז איך לבחור מפיץ ריח חשמלי? לשם כך יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים- 

  • שטח החלל

הפרמטר הראשון שיש לקחת בחשבון על מנת לבחור מפיץ ריח חשמלי הוא שטח החלל של המקום בו אתם רוצים להתקין את מפיץ הריח. קיימים חללים בגדלים שונים שמשמשים למטרות שונות וחשוב להתאים את מפיץ הריח החשמלי לשטח החלל. לשם כך יש למדוד את שטח החלל. על מנת למדוד שטח יש למדוד מידת אורך, מידת רוחב ולהכפיל. שימו לב שאתם מודדים שטח ולא היקף מאחר שמפיץ ריח חשמלי מתבסס על שטח החלל. לאחר שתמדדו את שטח החלל תוכלו לבחור בין מפיץ ריח חשמלי שמתאים לחלל של 1,000 מ"ר או כזה שמתאים לחלל של 5 מ"ר. חשוב לבחור במפיץ ריח חשמלי בעל שטח הפצה מתאים לשטח החלל. 

  • שטח פנים פנוי להתקנה

עוד פרמטר שיש לקחת בחשבון כאשר בוחרים מפיץ ריח חשמלי הוא שטח פנים פנוי להתקנת המכשיר. יש להתקין מפיץ ריח חשמלי על גבי הקיר וחשוב לוודא שיש מספיק מקום להתקנת הקיר. יש חללים גדולים עם קירות עמוסים. ככל שהחלל גדול יותר כך יש לבחור במפיץ ריח גדול יותר ואם יש לו קירות עמוסים זו עלולה להיות בעיה. לכן, חשוב לוודא שיש לכם מקום להתקנת מפיץ הריח בהתאם לגודלו. בדרך כלל בחללים קטנים קל יותר למצוא שטח להתקנת מפיץ הריח.

  • יכולות האוורור במקום

עוד פרמטר חשוב שיש לקחת בחשבון בבחירת מפיץ ריח חשמלי הוא יכולות האוורור שיש במקום. האם במקום יש חלונות שניתן לפתוח? האם יש מערכת אוורור פנימית? יכולת האוורור במקום בו מותקן מפיץ הריח תשפיע על הבחירה של מפיץ הריח ועל ההשפעה שלו בחלל, לכן יש לקחת זאת בחשבון. 

  • עלות 

הפרמטר האחרון שיש לקחת בחשבון על מנת לבחור מפיץ ריח חשמלי הוא עלות מול תועלת. כפי שציינו קיימים מפיצי ריח חשמליים מסוגים שונים ובגדלים שונים שישפיעו אחרת על החלל בו נמצאים. לכן, לפני שבוחרים מפיץ ריח חשמלי חשוב לוודא מה העלות שלו אל מול התועלת שלו והאם מדובר בתמורה טובה. ניתן למצוא מפיץ ריח חשמלי במחירים נוחים שיספקו תמורה מצוינת ויאפשרו תחזוקה קלה ונוחה. לכן, בדקו כמה מפיץ הריח יעיל, מה התחזוקה הנדרשת ועוד. ההמלצה היא לבחור במערכת אוטומטית וסיסטמתית ככל הניתן שתספק לכם מענה מצוין תוך השקעת מינימום זמן ומאמץ מצידכם. 

 

מה היתרונות של מפיץ ריח חשמלי?

לאחר שהבנו איך לבחור מפיץ ריח חשמלי כדאי להבין מה היתרונות שלו. למפיץ ריח חשמלי לבניין יש מספר יתרונות שונים. ריכזנו לכם את המרכזיים בהם- 

  • חיסכון בחשמל- למרות שמדובר במכשיר שמחובר לחשמל מפיץ ריח חשמלי הוא מכשיר חשמלי שצורך מעט מאוד חשמל. לכן, אין מה לחשוש מפני העלאת חשבון החשמל. כמו כן, תוכלו לבחור לחבר את מפיץ הריח החשמלי למזגן ולהפיץ את הריח הנעים על ידי האוויר של המזגן. 
  • השקעה לטווח ארוך- רכישת מפיץ ריח חשמלי היא רכישה של מכשיר רב פעמי. כאשר מילוי הריח של מפיץ הריח החשמלי נגמר ניתן לרכוש מילוי ריח חדש. לעומת זאת, רכישה של מפיץ ריח רגיל היא רכישה של מכשיר חד פעמי. כאשר מפיץ ריח רגיל נגמר יש לרכוש מפיץ ריח חדש. רכישת מילוי היא הוצאה נמוכה יותר מאשר רכישת מפיץ ריח חדש ולכן מדובר בהשקעה משתלמת. 
  • מגוון ריחות- מפיץ ריח חשמלי מגיע במגוון ריחות. על ידי כך ניתן לבחור את הריח המועדף עליכם מבין מגוון ריחות. תוכלו לבחור בריח של פירות, ריח של פרחים או ריח של תבלינים. או שבכלל תעדיפו שילוב של מספר ריחות שיוצרים את הניחוח המושלם עבורכם. 
  • התאמה למרחב- מפיץ ריח חשמלי הוא מפיץ ריח שמגיע במגוון גדלים וסוגים. כך ניתן להתאים את מפיץ הריח למרחב בהתאם לפרמטרים שונים עליהם נרחיב בהמשך. 
  • אקולוגי- מפיץ ריח חשמלי נחשב למכשיר אקולוגי. הסיבה לכך היא שמדובר במכשיר רב פעמי שאין צורך לזרוק לפח ולכן לא מזהם את הסביבה. לעומת זאת, מפיץ ריח רגיל הוא מכשיר חד פעמי שיש לזרוק לאחר שנגמר. 

כתבו לנו לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

המרכז למערכות טיהור אוויר ופיזור ריחות

המרכז למערכות טיהור אוויר ופיזור ריחות מתמחה במתן מידע בתחום מערכות טיהור אוויר ופיזור ריחות, כל מה שרציתם לדעת על מערכות טיהור אוויר ופיזור ריחות. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: