מפיץ ריח לבית

כתבו לנו לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

מפיץ ריח לביתמפיצי ריח לבית מתחלקים לשניים: מפיצי ריח חשמליים ומפיצי ריח שאינם חשמליים. למפיצי הריח יתרונות רבים, הם מפזרים ריחות נעימים ברחבי הבית ולהשפעת הריח יש גם השפעה פסיכולוגית. אפשר להרוויח יתרונות רבים משימוש במפיץ ריח, בין אם זה לבית או למשרד. אם זאת הפעם הראשונה שאתם חושבים להשתמש במפיץ ריח לבית אתם עשויים להיתקל במגוון רחב של דגמים, נסביר לכם איך לבחור את מפזר הריח המתאים ביותר לצרכים שלכם.

 

מהם מפיץ ריח לבית?

כפי שכבר ציינו, מפיצי ריח יכולים להיות על חשמל או ללא חשמל. מפיצי הריח מפזרים שמנים אתריים בחלל החדר ופועלים בדרכים שונות, לכל אחד ממפיצי הריח יש את הדרך שלו להפיץ את הארומה של השמנים הללו. לפניכם מספר סוגים:

  1. מפזר אולטרסאונד – מפזר ריח לבית פופולרי מבין הסוגים הקיימים בשוק. דגם זה מפזר מים יחד עם שמנים אתריים. המפזר משתמש בחשמל כדי לשלוח תנודות קוליות ולפרק שמנים אתריים ומים לתוך ערפל דק המתפזר באוויר, מכשיר זה פועל גם כמפזר אדים. מפזרים אלו מגיעים במגוון גדלים ועיצובים, עם טיימרים וללא, אפשרות כיבוי אוטומטית, תאורה אסתטית ואף חלק מהדגמים מלווים במלודיות מרגיעות. מפזר זה דורש ניקוי ותחזוקה תכופים מכיוון ששימוש קבוע עלול להוביל לשקיעת שמן על המשטח שלו.
  2. מפזר אוויר קריר – מפזר זה עובד באמצעות משאבת אוויר קטנה ותערובת שמנים. השמן מתפזר באוויר בחלקיקים קטנים ללא שינוי בהרכבם הכימי. היתרון הוא שבאמצעות מפזר אוויר זה אנו לא מתפשרים על תכונות הריפוי של השמנים האתריים. מפזרי אוויר קרירים (מרססי אוויר קריר) גם מבטיחים כיסוי רחב יותר ביחס לגודל השטח. למעשה, שימוש של כ-10 דקות במפזר האוויר מבטיח לכם שעה שלה שהארומה והסגולות הרפואיות יישארו באוויר החלל. 
  3. מפיצי ריח מבוססי חום – מפיצי ריח מסוג זה משתמשים בחום לצורך פיזור השמנים שנמצאים בתוך מפזר הריח. מפיצי הריח משתמשים בחשמל או נורות בהתאמה כדי לפזר את תערובת השמנים האתריים. ניתן גם למצוא מפיץ ריח לבית מסוג זה שעובד על סוללות או באמצעות טעינה.
  4. מפזרי ריח מבוססי אוורור – כפי שהשמן מרמז, מפיץ ריח מסוג זה עובד על מאוורר קטן שהוא מפזר את חלקיקי השמנים האתריים באוויר. מפיצי ריח אלו פופולריים לבית בעיקר בשל מחירם המוזל וכמו כן, הם שומרים על ההרכב הכימי של השמנים. החיסרון הוא שהם לא מתאימים לחללים גדולים, אך לחדרי שינה וחדרי העבודה מפזרי הריח עושים את העבודה בצורה מעולה.
  5. מפזרי אידוי – אלו הם מפזרי ריח שלא עובדים על חשמל או כל אמצעי טעינה כלל, מפזרים מסורתיים. השימוש הוא באמצעות משטח אידוי שנועד לפיזור השמנים באופן טבעי. אמנם מפזרי ריח אלו אינם יעילים כמו יתר הסוגים שציינו, אך קל מאוד לתפעל אותם.

האם אתם צריכים מפיץ ריח לבית?

לאחר שהכרנו את כל האופציות, האם אתם באמת צריכים מפזר ריח לבית? יש מגוון רחב של סיבות לשימוש במפזרי ריח, ריכזנו אותם עבורכם:

  • השפעה חיובית – מלבד להשפעה פסיכולוגית של ריח טוב, שמנים ארומטיים מספקים דרך מעולה לשיפור הרווחה הגופנית והפסיכולוגית הכללית. לשמנים אתריים תכונות אנטי-מיקרוביאליות, הם מסייעים להגנה מפני חיידקים ועוד. 
  • ריכוז ומיקוד – מפיצי ריח (עם בחירת שמנים אתריים מתאימים) מסייעים לשמירה על מיקוד, זה מעולה למי שעובד מהבית או מתקשה לישון. מפיצי הריח עוזרים ליצור סביבה אסתטית המסייעת לכם לחוש תחושת רגוע ואף להקל על כאבי ראש ותסמינים אחרים.
  • חרדה ולחץ – מרגישים שאתם לחוצים? מפיץ ריח לבית ידוע בתור מסייע להילחם במתח וחרדה. חוש הריח שלנו מפעיל את המרכזים הרגשיים של המוח, ריחות טובים מסייעים לשיפור מצב הרוח הכללי. 

קראו עוד: מפיץ ריח חשמלי מקצועי

איך בוחרים מפיץ ריח לבית?

ישנם מספר גורמים שחשוב לשקול לפני שאתם רוכשים מפיץ ריח יוקרתי לבית. בראש ובראשונה, ניקח בחשבון את התקציב שלנו. המחיר של מפיץ ריח לבית ינוע בטווח של 60 ש"ח ועד 300 ש"ח. מפיץ ריח לבית מתבסס על פיזור ריחות על פני שטח קטן יחסית. נוכל לראות בכל מפיץ ריח עד איזה שטח הוא מכסה, מפיץ ריח לבית ינוע בטווח של 3 מ"ר ועד 15 מ"ר והמחיר הוא בהתאם. מבעד לכך, נרצה לשקול תכונות נוספות של המכשיר כמו טיימר. טיימר עוזר לכם להגדיר את קצב פיזור האוויר והוא נחשב לחיוני עבור מפזרי שמניים.

מבעד לכך, האם אתם צריכים כיבוי אוטומטי? ככה תוכלו לחסוך בחשמל וגם בצריכת השמנים. שיקול נוסף ולא פחות חשוב הוא לבחור במפזר שלא דורש תחזוקה רבה, כמו מפזרי ריח קלים לניקוי שאינו תכוף. אתם גם רוצים להימנע ממפזרי ריח שדורשים מכם סיבוכים מיותרים כמו הפעלה מורכבת. בחרו במפיץ ריח נייד שמאפשר לכם להנות ממנו בכל מקום אפשרי ובעל ממדים קטנים. טיפ נוסף ואחרון, התאימו את הצורך שלכם למכשיר. מה זה אומר? אם אתם רוצים להנות מהסגולות של השמנים האתריים בצורה מקסימלית, הימנעו ממפזרי ריח שעובדים על חום, שימוש בחום משבש את ההרכב הכימי.

התאמת מפיץ ריח לגודל החדר

הדבר החשוב ביותר שיבטיח את השימוש הנכון הוא התאמת גודל מפיץ הריח לבית ביחס לגודל החדרים. כדי לבדוק את גודל החדרים במ"ר כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להכפיל את אורך החדר ברוחב החדר. לאחר מכן, תוכלו לראות בזמן הרכישה את שטח הכיסוי של מפיץ הריח. אנו ממליצים לא לקחת בדיוק את הגודל, אלא לקחת כמו מ"ר נוספים כדי שמפזר הריח יוכל להיות דינמי יותר. 

כתבו לנו לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

המרכז למערכות טיהור אוויר ופיזור ריחות

המרכז למערכות טיהור אוויר ופיזור ריחות מתמחה במתן מידע בתחום מערכות טיהור אוויר ופיזור ריחות, כל מה שרציתם לדעת על מערכות טיהור אוויר ופיזור ריחות. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: