מפיץ ריח ללובי

כתבו לנו לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

מפיץ ריח ללוביהלובי הוא המקום הראשון בו עוברים בכניסה לבניין, זה הרושם הראשוני של כל הנכנסים לבניין. הלובי צריך לשדר אווירה נעימה ונקייה. פעמים רבות הריח בלובי לא טוב מסיבות שונות ולכן על מנת להתמודד עם זה ניתן להתקין מפיץ ריח ללובי. על מפיץ ריח ללובי נרחיב במאמר הבא.

 

מהו מפיץ ריח ללובי?

המפיץ ריח הוא מתקן עם נוזלי ריח שמפזר את הריח הנעים ברחבי החלל בו נמצא. ניתן לבחור במפיץ ריח חשמלי שמבוסס על חיבור לחשמל או על סוללות. מפיץ ריח חשמלי למעשה לוחץ על הספריי ומפזר את הריח בלובי. כמות הפעמים והתדירות בהם יפעל מפיץ הריח תלויים בכם ובצרכים שלכם. תוכלו לבחור במפיץ ריח המתאים לחלל הלובי בהתאם לגודל החלל והריח שאתם מעדיפים. 

למה צריך מפיץ ריח ללובי?

לובי, או מבואה, הוא חלל כניסה גדול לבניינים מסוגים שונים- בנייני מגורים, בתי מלון, בנייני עסקים ועוד. הלובי הוא הרושם הראשוני על הבניין, במיוחד אם מדובר בלובי של עסק מסוים. לדוגמא, לובי של בית מלון משמש פעמים רבות לפגישות עסקים. פעמים רבות הלובי עלול להיפגע מריח לא נעים בעקבות ריחות שנכנסים מהרחוב, ריחות של בישולים, ריחות של חדר האשפה שנכנסים ללובי או אורחים שמכניסים ריח לא טוב. אף אחד לא אוהב ריחות לא נעימים. ריח לא נעים עלול לפגוע באיכות החיים של השוהים בבניין. לכן, על מנת להתמודד עם הריחות הללו ניתן להתקין מפיץ ריח שיפזר ריח נעים בחלל ויעניק אווירה נעימה למקום. 

 

סוגים של מפיץ ריח ללובי

כפי שציינו, הלובי הוא הכניסה לבניין ולכן חשוב לדאוג שבמקום לא יהיה ריח רע שיקלקל את הכניסה למקום. קיימים סוגים שונים של מפיצי ריח בהם מפיצי ריח במידות שונות, מסוגים שונים, מפיצים חשמליים ומפיצים רגילים. כך תוכלו לבחור במפיץ ריח ללובי שעונה על הצרכים שלכם ושל המבנה בהתאם לפרמטרים שונים. קיימים מפיצי ריח רבים שמתאימים לחללים כמו לובי. קודם כל עליכם לחשוב איזה ריח אתם מעדיפים. תוכלו לבחור בין מגוון ריחות- ריח של פירות, ריח של פרחים או ריח של תבלינים כך שתמצאו את הריח המועדף עליכם. בנוסף יש לקחת בחשבון את גודל מפיץ הריח ולהתאים אותו לגודל החלל. ככל שהחלל גדול יותר כך יש צורך במפיץ ריח גדול יותר שיתאים לגודל החלל. 

בדרך כלל המפיץ ללובי בבניין מגורים יהיה פחות חזק מאשר מפיץ ריח ללובי בבניין עסקים, אך זה לא הכרח. ישנם בנייני מגורים שסובלים מריחות רעים וצריכים מפיץ ריח חזק שיתמודד עם הריחות. מפיץ ריח ללובי יכול להיות גם מטהר אוויר שמנטרל את הריחות הלא נעימים בחלל ובנוסף לכך מפיץ ריח נעים. 

כיצד נבחר מפיץ ריח ללובי?

כפי שציינו, קיימים סוגים שונים של מפיצי ריח ללובי. תוכלו לבחור מפיצי ריח בריחות שונים ובגדלים שונים וחשוב לבחור את מפיץ הריח המתאים לכם ביותר. במידה שלא תבחרו מפיץ ריח מתאים הוא לא ישפיע על החלל ולא תרגישו בו. אפשרות נוספת היא שתבחרו במפיץ ריח חזק מידי לחלל ובמקום שהוא ישפיע בצורה נעימה הוא יהפוך את האוויר בחלל לדחוס וחריף ובמקום להנות מאווירה נעימה, האוויר בחלל יהיה דחוס ולא נעים. לכן, חשוב מאוד לבחור מפיץ ריח ללובי שיתאים לגודל החלל וישפיע עליו בצורה נכונה. לשם כך יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים- 

  • שטח החלל

הפרמטר הראשון שיש לקחת בחשבון על מנת לבחור מפיץ ריח ללובי הוא שטח החלל של הלובי. קיימים חללי לובי בגדלים שונים ויש להתאים את מפיץ הריח לשטח החלל. על מנת למדוד שטח יש למדוד מידת אורך, מידת רוחב ולהכפיל. חשוב מאוד למדוד את שטח המקום ולא את היקפו מאחר שמפיצי ריח מבוססים על שטח החלל. לאחר שתמדדו את שטח החלל תוכלו לבחור בין מפיצי ריח שמתאימים לחלל של 1,000 מ"ר או 5 מ"ר. חשוב לבחור במפיץ ריח בעל שטח הפצה מתאים. 

  • שטח פנים פנוי להתקנה

עוד פרמטר שיש לקחת בחשבון כאשר בוחרים מפיץ ריח ללובי הוא שטח פנים פנוי להתקנת המכשיר. את מפיץ הריח יש להתקין על קיר וחשוב שיהיה מספיק מקום להתקנה. בדרך כלל בלובי הקירות לא עמוסים ויהיה מקום להתקנה, אך לא תמיד המצב כזה. יש לקחת בחשבון שככל ששטח המקום יהיה גדול יותר כך יהיה צורך במפיץ ריח גדול יותר ושטח הפנים להתקנה יהיה צריך להיות גדול יותר. בדרך כלל בחללים קטנים יהיה פשוט יותר למצוא מקום להתקנת מפיץ הריח ובחללים גדולים יהיה צורך בפינוי מקום מתאים. 

  • יכולות האוורור בלובי

עוד פרמטר חשוב שיש לקחת בחשבון בבחירת מפיץ ריח ללובי הוא יכולות האוורור בלובי. האם יש חלונות בלובי? האם ניתן להשאיר דלת פתוחה? האם יש מערכת אוורור פנימית? יכולת האוורור בלובי תשפיע על הבחירה של מפיץ הריח ועל ההשפעה שלו בחלל, לכן יש לקחת זאת בחשבון. 

  • עלות 

הפרמטר האחרון שיש לקחת בחשבון על מנת לבחור מפיץ ריח מתאים ללובי הוא עלות מול תועלת. קיימים מפיצי ריח שונים מסוגים שונים שישפיעו אחרת על החלל בו נמצאים. לא חייב לבחור במפיץ הריח היקר ביותר על מנת שיפעל באופן טוב ויספק תועלת טובה. למעשה קיימים מפיצי ריח בעלויות נוחות שפועלים כהלכה ומאפשרים תחזוקה קלה ופשוטה. לכן, בדקו מה העלות מול התועלת של המכשיר. בדקו כמה הוא יעיל, מה התחזוקה הנדרשת ועוד. ההמלצה היא לבחור במערכת אוטומטית וסיסטמתית ככל הניתן שתספק לכם מענה מצוין תוך השקעת מינימום זמן ומאמץ מצידכם. 

כתבו לנו לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

המרכז למערכות טיהור אוויר ופיזור ריחות

המרכז למערכות טיהור אוויר ופיזור ריחות מתמחה במתן מידע בתחום מערכות טיהור אוויר ופיזור ריחות, כל מה שרציתם לדעת על מערכות טיהור אוויר ופיזור ריחות. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: