מפיץ ריח

כתבו לנו לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

מפיץ ריחלחוש הריח יש השפעות רבות על התחושה שלנו. מכירים את זה שאתם נכנסים למקום שאתם לא יכולים לסבול את הריח בו? בדרך כלל זה גורם לתחושה לא נעימה בגוף ולכך שנרצה לצאת מהמקום הזה כמה שיותר מהר. בעיות של ריח רע ניתן לפתור בקלות על ידי מפיץ ריח. אך מהו מפיץ ריח? על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

מהו מפיץ ריח?

מפיץ ריח הוא מתקן שמפזר ריח נעים בחלל שבו הוא נמצא. ניתן לבחור בין מפיץ ריח רגיל לבין מפיץ ריח חשמלי שמבוסס על סוללות או חיבור לחשמל. מפיץ ריח חשמלי פועל באופן אוטומטי כך שהוא לוחץ על הספריי ומרסס את הריח ברחבי הכלל. את כמות הפעמים והתדירות בה יפעל מפיץ הריח אתם תבחרו בהתאם לפרמטרים שמתאימים לכם. כך ניתן להתאים את הפצת הריח לצרכי המבנה ולגודלו. 

למה צריך מפיץ ריח?

כפי שציינו, לחוש הריח יש השפעות רבות על התחושה שלנו. למעשה, חוש הריח הוא אחד החושים שמשפיעים על מצב הרוח שלנו באופן לא מודע. כאשר נכנסים למקום ומריחים ריח רע או ריח הוא ישפיע עלינו בצורה שלילית כך שנרצה לצאת מהמקום בו הרחנו את הריח כמה שיותר מהר. לעומת זאת, כאשר מריחים ריח טוב הריח גורם לנו לתחושות חיוביות ולרוגע פיזי. ישנם מקרים בהם הריח שאנו מריחים מעלה בנו זיכרונות כמו לדוגמא ריחות של שוק, ריח של הבישול של אמא, ריח של בושם של איש אהוב וכדומה. במצב כזה כנראה נחוש חיבור לאותו מקום או אדם שהרחנו את הריח. לכן, אם אנחנו רוצים שהרכב שלנו, הלובי בבניין המגורים, המשרד שלנו או כל מקום אחר יריח טוב ויספק תחושה נעימה, ניתן להתקין מפיץ ריח שיעשה זאת בצורה הטובה ביותר. 

 

סוגים שונים של מפיץ ריח

קיימים סוגים שונים של מפיצי ריח כך שניתן לבחור במפיץ ריח קטן או גדול, בהתאם לגודל החלל, במפיץ ריח בריח של פירות או בריח של תבלינים, במפיץ ריח רגיל או חשמלי ועוד. על ידי כך ניתן להתאים את מפיץ הריח לחלל בו אנחנו רוצים להתקין אותו ולבחור את הריח המועדף עלינו. 

יש לקחת בחשבון שהתאמה של מפיץ ריח נטען למרחב היא אחד הפרמטרים החשובים. כאשר מתאימים את מפיץ הריח בצורה נכונה הוא ישפיע על החלל במינון המתאים. לעומת זאת, אם לא נתאים את מפיץ הריח בצורה נכונה עלולות להיגרם אחת משתי אפשרויות. או שמפיץ הריח לא ישפיע כלל על המרחב או שמפיץ הריח ישפיע יותר מידי על המרחב ויהפוך את האוויר לדחוס וחריף. ככה או ככה אתם לא רוצים שזה יקרה ולכן חשוב להתאים את מפיץ הריח בצורה נכונה. 

 

כיצד נבחר מפיץ ריח?

כפי שציינו, קיימים סוגים שונים של מפיצי ריח. על מנת לבחור מפיץ ריח מתאים יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים שונים- 

  • שטח החלל

הפרמטר הראשון שיש לקחת בחשבון בבחירת מפיץ ריח הוא שטח החלל בו יפעל המפיץ. קיימים חללים בגדלים שונים ויש להתאים את גודל מפיץ הריח לגודל החלל. ככל שהחלל יהיה גדול יותר כך יהיה  צורך במפיץ ריח גדול יותר. על מנת למדוד את שטח החלל יש למדוד מידות אורך, מידות רוחב ולהכפיל. לאחר שתמדדו את שטח החלל תוכלו להתאים את מפיץ הריח לחללים בגדלים של 1,000 מ"ר או 5 מ"ר. 

  • שטח פנים פנוי להתקנה

פרמטר נוסף שיש לקחת בחשבון בבחירת מפיץ ריח הוא שטח פנים פנוי להתקנה. מפיץ ריח מותקן בדרך כלל על הקיר. ככל שמפיץ הריח גדול יותר כך יהיה צורך בשטח פנים גדול יותר להתקנה. בחדרים גדולים בהם הקירות עמוסים יכולה להיות בעיה למצוא מקום להתקין את מפיץ הריח לכן יש לקחת זאת בחשבון. 

  • יכולות האוורור בחלל

עוד פרמטר חשוב שיש לקחת בחשבון בבחירת מפיץ ריח הוא יכולת האוורור של החלל בו יפעל המפיץ. יש חללים בהם ניתן לאוורר את המקום באופן טבעי על ידי פתיחת חלונות ויש חללים שמבוססים על מערכות אוורור פנימיות. יכולת האוורור של החלל תשפיע על בחירת מפיץ הריח לכן יש לקחת זאת בחשבון. 

  • עלות 

הפרמטר האחרון שיש לקחת בחשבון בבחירת מפיץ ריח הוא העלות מול התועלת. כפי שציינו ניתן לבחור בין מגוון רחב של מפיצי ריח. לכן, כאשר אתם בוחרים מפיץ ריח בררו כמה הוא יעיל, מה התחזוקה הנדרשת לשמור עליו ופרטים נוספים שיעזרו לכם להבין האם התמורה של המכשיר שווה את העלות שלו. 

מה היתרונות של מפיץ ריח חשמלי?

כפי שציינו קודם ניתן לבחור בין מפיץ ריח רגיל למפיץ ריח חשמלי. הבחירה במפיץ ריח חשמלי כוללת מספר יתרונות בולטים- 

  • חיסכון בחשמל- מפיץ ריח חשמלי הוא מכשיר חשמלי שצורך מעט מאוד חשמל. כמו כן, תוכלו לבחור לחבר אותו למזגן ולהפיץ את הריח על ידי האוויר של המזגן. 
  • השקעה לטווח ארוך- מפיץ ריח חשמלי הוא מכשיר רב פעמי. לעומת זאת, מפיץ ריח רגיל הוא מכשיר חד פעמי. כאשר מפיץ הריח הרגיל נגמר יש לזרוק אותו לפח. לעומת זאת, כאשר מפיץ ריח חשמלי ניתן לקנות מילוי ריח חדש ולהשתמש בו שוב. 
  • מגוון ריחות- מפיץ ריח חשמלי מגיע במגוון ריחות. אתם מעדיפים ריח של פירות? ריח של תבלינים? ריח של פרחים? או בכלל שילוב של מספר ריחות? כך תוכלו לבחור את הריח המועדף עליכם מבין מגוון ניחוחות אפשריים. 
  • התאמה למרחב- כפי שציינו, ניתן להתאים את מפיץ הריח החשמלי למרחב באופן אופטימלי. 
  • אקולוגי- מפיץ ריח חשמלי הוא מכשיר רב פעמי ולכן נחשב למכשיר אקולוגי. כאשר בוחרים במפיץ ריח חשמלי ניתן לקנות מילוי ריח חדש ואין צורך לזרוק את המכשיר ולזהם את הסביבה. 

כתבו לנו לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

המרכז למערכות טיהור אוויר ופיזור ריחות

המרכז למערכות טיהור אוויר ופיזור ריחות מתמחה במתן מידע בתחום מערכות טיהור אוויר ופיזור ריחות, כל מה שרציתם לדעת על מערכות טיהור אוויר ופיזור ריחות. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: